Blog

Wielotematyczny

Posted by admin on November - 26 - 2017 | Comments Off

LifeCam HD-3000 to kamera, którą po wyjęcie z opakowaniu od razu chciałem postawić w widocznym miejscu na swoim komputerze. Jej front jest bowiem wykonany ze bardzo ładnego plastiku, który pięknie mieni się pod wpływem światła. Gratulacje należą się firmie Microsoft również za to, że kiedy dostaje ich sprzęt do testów, to czuje, że o ten produkt się dba. Spowodowane jest to tym, że opakowanie i jego zawartość wyglądają naprawdę profesjonalnie. Kable są odpowiednio zasznurowane, płyta również i dzięki temu nic nie obija się w opakowaniu. Proces instalacji jest prosty. Wystarczy włożyć płytę, zaakceptować licencje, mieć połączenie z Internetem i tyle. Kilka minut zabawy i już możemy cieszyć się kamerką, której wielokość to 44,5 mm na 109 mm.

Microsoft LifeCam HD-3000 to kamera, której przetwornik optyczny rejestruje obraz w jakości 1280×720 pikseli, czyli 720p w 30 klatkach na sekundę. Urządznie posiada również funkcje nagrywania obrazu w formacie 16:9. Tutaj trzeba wspomnieć, że dzięki szerokokątnemu obiektywowi, kamera, a dokładnie jej soczewka sama dopasowuje ostrość oraz ilość kolorów do rejestrowego filmu. Dzięki temu nagrany obraz obfituje w szczegóły, a barwy są odpowiednio nasycone. W praktyce wygląda to wspaniale, gdyż żywość kolorów jest wręcz niesamowita. To wszystko jest możliwe dzięki wykorzystaniu Technologia TrueColor, która dostosowuje obraz do tego, co dzieje się w domu/na zewnątrz. Urządzenie bowiem na bieżąco przetwarza ilość światła wpadającego do obiektu, co umożliwia mu szybkie reagowanie na zmiany etc. System spisuje się naprawdę bardzo dobrze.

Microsoft LifeCam HD-3000 w najwyższej rozdzielczości nagrywa film w 30 klatkach na sekundę. Podczas normalnej rozmowy wideo nie mam mowy o tym, aby obraz nie był płynny. Przy nagraniach gier zaczyna się jednak problem. Pojawiają się lekkie smugi, a ruchome obiekty w postaci samochodów łapią lekkie przeskoki. Nie jest to jednak tak drażniące, jak w poprzednich wersjach LifeCam. W niższych rozdzielczościach podczas rozmowy nie ma przycięć, obraz z gier nie posiada smug, a ruchome obiekty nie mają przeskoków.

Microsoft LifeCam HD-3000 posiada również usytuowany na środku mikrofon, który bardzo dobrze rejestruje dźwięk. Nie ma więc mowy o brzdękach czy zakłóceniach. Oczywiście jest to możliwe do osiągnięcia dzięki redukcji szumów, która została zastosowana w mikrofnie. Jestem pozytywnie zaskoczony. Warto jeszcze zaznaczyć, że kamera, tak jak poprzednie modele, został osadzona na specjalnym gumowym klipsie, który można odpowiednio zginać i wyginać. Dzięki temu można ją osadzić bez problemu na monitorze lub położyć na płaskiej powierzchni. Klips jest z gumy, tak więc nie zjedzie nawet na śliskiej, pochyłej powierzchni .

Na uwagę zasługuje również oprogramowanie dołączone do kamerki. Po pierwsze, to właśnie za pomocą niego możemy zrobić zdjęcie, nagrać głos lub nakręcić film. Prócz tego, można wybrać rozdzielczość oraz motywy, które kamera nakłada na twarz. Dzięki tym dodatkom mogą wyjść naprawdę śmieszne zdjęcia. Wyobraźcie sobie, że urządzenie dopisze do nas wielkie okulary lub żarówkę nad głową. Wygląda to megakomicznie i jest naprawdę ciekawym uzupełnieniem, który został dołożony do oprogramowania.

Miło również, że ponownie pojawiły się takie funkcje, jak Windows Live Movie Maker – umożliwiający rozpoczęcie własnego projektu filmowego tylko jednym kliknięciem oraz Windows Live Photo Gallery – funkcja odpowiedzialna za szybką obróbkę zdjęć.

Na oddzielny akapit zasłużył sobie przycisk znajdujący się na górze urządzenia. laptopy poleasingowe Kraków Służy on do szybkie odpalenia programu do rozmów wideo. Wystarcz go nacisnąć, a automatycznie przypisany program wystartuje. Szybki wybór kontaktu i już możemy rozmawiać. Miły i bardzo dobrze zrealizowany dodatek.

LifeCam HD-3000 to kolejne urządzenie z serii LifeCam podnoszące poprzeczkę. Jeśli do tej pory nie macie kamery to nowe urządzenie Microsoftu jest naprawdę dla Was. 30 klatek na sekundę w trybie HD to dobry wynik, ale liczę, że za jakiś czas w tej cenie otrzymam już pełne 60 i wtedy już nic nie będzie się przycinało. Mimo wszystko LifeCam HD-3000 polecam, gdyż warto zainwestować w to urządzenie – jest profesjonalne, starannie wykonane i nie kosztuje zbyt dużo. Kamera działa z takimi programami, jak Windows Live, Yahoo! Messenger, AOL Instant Messenger, Skype oraz Gadu-Gadu.

Ocena: 9,1/10

Plusy:
+ Cena
+ HD w 30 klatkach na sekundę
+ Wykonanie

Minusy:
- Czasami się przycina

Wymagania systemowe:

Dla komputerów z systemem Windows®:

Windows 7, Windows Vista, Windows XP z Service Pack 2 (SP2) lub wyższym (z wyłączeniem Windows XP 64-bit); minimum: Intel Dual-Core 1.6 GHz lub wyższy, 1 GB pamięci RAM; rekomendowany: Intel Dual-Core 3.0 GHz lub wyższy, 2 GB pamięci RAM
Miejsce na dysku twardym

1.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Inne

CD-ROM
USB 2.0

Dla niektórych funkcji może być wymagany dostęp do szerokopasmowego internetu. Mogą wystąpić lokalne/międzynarodowe opłaty telefoniczne.

Funkcje Internetu wymagają również:
do instalacji – Internet Explorer® 6/7/8; 25 MB wolnej przestrzeni dyskowej

Comments are closed.